Legalizacja butli LPG w trzech krokach

Legalizacja butli LPG krok po kroku.

Krok 1. Zalegalizować butlę LPG należy w następujących przypadkach:

  • Na początku użytkowania oraz po 10 latach
  • Po wypadku lub kolizji

Tak, legalizacji butli należy dokonać po wypadku lub kolizji ze względu na:

  • Bezpieczeństwo: Kolizje mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne lub strukturalne w obszarze, gdzie zainstalowany jest zbiornik LPG. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą potencjalnie wpłynąć na bezpieczeństwo instalacji.
  • Utrata szczelności: Kolizje mogą spowodować uszkodzenia lub utratę szczelności w rurach, przewodach czy złączach instalacji gazowej, co z kolei może prowadzić do wycieku gazu.
  • Zgodność z przepisami: W Polsce przepisy prawne wymagają, aby po kolizji pojazd z instalacją LPG został poddany ponownej legalizacji, aby upewnić się, że wszystkie elementy spełniają określone normy bezpieczeństwa.

Krok 2. Umów wizytę w serwisie. Zrobisz to dzwoniąc pod numer 725 704 112 Serwis dokonujący homologacji butli LPG musi mieć specjalne uprawnienia a za proces nadawania legalizacji butli LPG jest odpowiedzialny Transport Dozoru Technicznego – to właściwy organ do wystawiania stosownej dokumentacji.

Krok 3. Wstaw samochód do serwisu Pracownik serwisu LPG sprawdza pojazd pod kątem technicznym i podejmuje czynności formalne. Zbiornik poddawany jest szczegółowym testom wytrzymałościowym i badaniu szczelności. Następnie użytkownik odbiera pojazd wraz z informacją o zakresie dokonanych prac.

Koszt legalizacji butli LPG waha się pomiędzy 400 a 800 zł w zależności od zakresu prac.

Telefon pod którym otrzymasz informację na temat legalizacji butli LPG to 725 704 112

Klucz francuski na tle butli instalacji gazowej

Twoja opinia została wysłana do moderatora.

Poznaj cykl życia opinii »